top of page

#War&PeaceII

Proiectul #War&PeaceII este in curs de implementare. Asociatia Edulifelong, în colaborare cu #ObcianskyRomskyInstitut și alte 7 institutii europene deruleaza un proiect ce are la baza un schimb de tineret, co-finanțat de Uniunea Europeana prin programul Erasmus+.

Echipa noastra noastră este formata din cinci elevi ai Colegiul Economic Virgil Madgearu din Targu Jiu, insotiti leader-ul de grup Silvana Sorop.

"War and Peace II- it's your turn!" este un schimb de tineret ce are ca obiectiv principal dezvoltarea în rândul tinerilor a unor abilități de consolidare a păcii și non-violentei, de soluționare a conflictelor si de a-i transforma în cetățeni activi interesați de cetatenia activa și de schimbările socio-economice majore în societatea în care trăim.

Prin activitati de educatie nonformala, tinerii dezbat subiecte sensibile.

Activitatile au loc într-o rezervație naturală uimitoare Jankov Vŕšok, Uhrovec, la aproximativ 150 km de capitala Slovaciei, Bratislava, in perioada 14-22 Octombrie.

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page