We are getting ready for a new project!

Asociatia Edulifelong is getting ready for a new project.

The project, it's called '“M.A.D.R.I.D, juventud europea en movimiento”'' and it is coordinated by our Spanish partners from MAD for Europe.

All group leaders of each organisation in the project, have gathered in Madrid for the Advanced Planning Visit (APV) from 21-23 March 2017.

After planning the activities of the exchange, divided tasks among partners we promised so see each other again in May. From 21st to 27th of May in Madrid the youth exchange will take place and the programme is very offering, being full of cultural and recreational activities.

Asociatia Edulifelong se pregateste pentru un nou proiect. Proiectul, se numește „«M.A.D.R.I.D, juventud europea en Movimiento»““și este coordonat de către partenerii noștri spanioli de la MAD for Europe. Toți liderii de grup ai fiecărei organizații în cadrul proiectului, s-au adunat în Madrid pentru planificarea vizitei avansate (APV) din 21 pana in 23 martie 2017. După planificarea activităților schimbului de tineri, împărțirea între parteneri a sarcinilor si responsabilitatilor, am promis sa ne vedem din nou în luna mai. Din 21 pana in 27 mai 2017, în Madrid va avea loc schimbul de tineret , iar programul este foarte ofertant, fiind plin de activități culturale și recreative.